Basf specjalizuje się w dodatkach do tworzyw sztucznych, które pomagają w poprawie warunków pogodowych wewnątrz i na zewnątrz samochodu

June 28, 2019

najnowsze wiadomości o firmie Basf specjalizuje się w dodatkach do tworzyw sztucznych, które pomagają w poprawie warunków pogodowych wewnątrz i na zewnątrz samochodu

Dzięki częściom z tworzywa sztucznego w lekkim samochodzie, pięknym wyglądzie i wygodzie, poprawiają funkcje motoryczne i strukturę roli coraz bardziej widocznej, a ponieważ oryginalne tworzywo sztuczne i utrzymywanie powierzchni muszą być używane w całym cyklu, trwałość i wygląd samego materiału, więc Coraz większe znaczenie ma niestandardowy stabilizator światła dla pojazdów samochodowych i projektantów formuł. Niedawno firma Basf wprowadziła nowy rodzaj stabilizatora z tworzywa sztucznego do samochodowych komponentów wewnętrznych i zewnętrznych: nowy stabilizator światła z aminy z utrudnieniem (HALS) Tinuvin® 880, który pomaga producentom polimerów i przetwórcy z branży motoryzacyjnej zachowują i rozszerzają właściwości tworzyw sztucznych do maksimum.

Nowa generacja metalizowanego stabilizatora aminowo-lekkiego HALS firmy Basf może pomóc projektantom formuły zoptymalizować wygląd i działanie różnych elementów wyposażenia wnętrz samochodów, aby zapewnić długotrwałą trwałość. Nie tylko Tinuvin® 880 oferuje niezrównaną, długotrwałą odporność na promieniowanie UV, to znacznie poprawia również stabilność termiczną, co ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach wewnętrznych. Ponadto, wzór formuły poprawia cechy drugorzędne, eliminując defekty, takie jak zgorzelina formy i lepkość powierzchni, i jest skuteczny nawet w przypadku materiałów odpornych na zarysowania. Ten unikalny materiał w 100% aktywny zapewnia Projektant receptur z pełną swobodą projektowania, aby dokładnie dostosować wydajność komponentu i zwiększyć korzyści ekonomiczne. Główne materiały używane do części wewnętrznych to polipropylen, inne termoplastyczne poliolefiny i mieszanki styrenu. Są one często stosowane w produkcji tablic rozdzielczych, paneli drzwiowych, konsoli środkowej , schowki na rękawiczki, części dekoracyjne i inne produkty.Plastik jest coraz częściej wykorzystywany do produkcji części samochodowych ze względu na jego zalety: niewielką wagę, dużą swobodę projektowania i niższe koszty. Jednakże te elementy z tworzyw sztucznych poddawane są codziennej ekspozycji na promieniowanie UV i starzeniu termicznemu, co wymaga zastosowania dostosowanych stabilizatorów i zwiększonej elastyczności formulacji.

Unikalne właściwości Tinuvin® 880 zapewniają długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV i oczekuje się, że będą materiałem z wyboru w celu poprawy stabilności części nadwozia, w tym zderzaków, bocznych paneli okładzinowych i progów drzwi.

Dodatki stabilizujące światło Basf mogą odfiltrować szkodliwe światło UV, a także mogą być używane jako zmiatacze wolnych rodników w celu zapobiegania starzeniu się polimeru, utrzymaniu jego wyglądu oraz właściwości chemicznych / fizycznych. Na przykład, mogą być stosowane w karoserii i częściach wewnętrznych, aby zapewnić skuteczną ochronę przed długimi okresami bezpośredniego światła słonecznego i wysokich temperatur. Jako wiodący dostawca dodatków do tworzyw sztucznych, basf ma ponad 50-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Jego kompletne portfolio innowacyjnych produktów obejmuje wiele stabilizatorów, które zmniejszają trudności w przetwarzaniu i poprawiają temperaturę i światło stabilność różnych polimerów i zastosowań, w tym części formowanych, folii, włókien, płyt i profili wytłaczanych.